PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857026}
6,5 304
oceny
6,5 10 1 304
Black Is King
powrót do forum filmu Black Is King

Gdyby tak "biały" artysta zrobił film o tytule 'White is King" to fala uderzeniowa, wywołana trzaskiem miejsca w którym plecy kończą swoją szlachetną nazwę, obiegłaby ziemię 20 razy.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

I nigdy nie przeminęła by z wiatrem... :-/

ocenił(a) film na 9
WTTW_FILM

Pod każdym filmem dla afroamerykańskiej społeczności tak komentujesz czy tylko tutaj naszła Cię ta złota myśl?

paula90

To nie myśl która mnie naszła, to fakt.

WTTW_FILM

Zastanów się chociaż przez chwilę. W tym temacie nie obowiązują zasady symetrii, bo historia afroamerykańska jest historią ucisku i przemocy ze strony białych, którzy uważali i nadal uważają, że ich kultura jest tą nadrzędną. Czarni mogą co najwyżej równać do nich (być może nikt tego głośno nie powie, ale taki jest podświadomy odbiór), a biali mogą bezkarnie podpie*dalać ich pomysły, dzieła, poczucie estetyki, jeszcze powinni dziękować, że biały pan i władca uznał je za interesujące (choćby czarnoskórzy jazzmani, których utwory zyskały popularność dopiero wykonane przez białych i często nie zawracano sobie głowy prawami autorskimi). A to wierzchołek góry lodowej, bo mówimy o świecie kultury, w gruncie rzeczy elitarnym, a co z codziennymi aktami przemocy, której doświadczają ci, o których wielki świat nigdy nie usłyszy? Więc nie, nie brzmi tak samo wyrażenie dumy ze swojego pochodzenia i dziedzictwa czy tożsamości seksualnej, gdy wypowiada je ktoś, kogo życie jest naznaczone cierpieniem właśnie z powodu tych spraw, na które de facto nie ma wpływu. To jest też duma z tego, że się z tą przemocą zmagają i znajdują siłę, by swoją kulturę celebrować. Zamiast machać flagą symetryzmu i "zdrowego rozsądku", wykorzystaj okazję, żeby się czegoś dowiedzieć.

reservoirxxdog

Ojej widzę że pękło od samego tytułu.

WTTW_FILM

:)))

WTTW_FILM

xxx Chcę zostać Twoją Służką :-)

IzaKlara

I nadal nie mogę przestać się radośnie śmiać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones