PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103777}

Inwazja barbarzyńców

Les invasions barbares
7,3 5 294
oceny
7,3 10 1 5294
7,2 11
ocen krytyków
Inwazja barbarzyńców
powrót do forum filmu Inwazja barbarzyńców

wbrew pozorom

ocenił(a) film na 8

jak dla mnie ten film nie jest zadnym holdem, niczego nie pochwala, ani nie spelnia większosci zarzutów jakie przeczytalam przed chwila. dostrzegam w nim zupelnie cos innego. dla mnie ten film jest po prostu obrazem. obrazem chorej rzeczywistosci w jakiej zyjemy, w ktorej za pieniadze mozna kupic wszystko, gdzie matka moze zglosic sie do swojej corki narkomanki po narkotyki dla umierajacego dawnego kochanka, gdzie człowiek nie jest w stanie oddac kluczy do domku nad jeziorem, aby ktos mogl ostatnie dni zycia przezyc w miejscu ktore przywoluje tyle wspomnien. gdzie najogolniej mowiac wszelkie wartosci zginely gdzies bezpowrotnie miedzy kolejnymi inwazjami barbarzyncow. a jednak ten swiat nie jest do konca zepsuty. okazuje sie ze syn oprocz pieniedzy kocha tez swojego ojca i robi wszystko co w jego mocy by ulzyc mu w ostatnich dniach zycia, ze zawsze znajdzie sie jakas studentka ktora nie wezmie pieniedzy, ze sa przyjaciele ktorzy rzuca wszystko i przyjada z kazdego konca swiata.
wbrew pozorom wydaje mi sie calkiem optymistyczny o ile w XXI wieku mozna mowic o jakims optymizmie w tym kierunku.

użytkownik usunięty
baton_2

Generalnie zgoda, ale prawdziwy film o śmierci nigdy nie może być naprawdę optymistyczny.

ocenił(a) film na 10
baton_2

Kolejne świeże spojrzenie... Kurczę, zapomniałem o tej studentce! Masz rację!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones