Rząd: Królestwo, władza i chwała
powrót do forum 1 sezonu

Serial wraca do nas po 9 latach i nadal jest pierdzielonym arcydziełem!
Genialna stara obsada + wiele nowych twarzy oraz co najważniejsze historia jak zawsze na najwyższym poziomie.
Nic tylko zostaje czekać i liczyć na kolejne sezony.

Swistak_sreberko

Zgadza sie, serial Borgen poprzednio ocenilem na 10/10 i oczekiwalem mocno powrotu ofc. Jestem w trakcie 4 odcinka, ocenie jak skoncze sezon bo za wczesnie ale juz wciagnal ;) PS - tak zupelnie na marginesie w 3 sezonach Borgen pamietam jednego chyba geja wsrod politykow/dziennikarzy, tutaj dokladnie w kazdym odcinku dowiadujemu sie jakby na sile w srodku dyskusji ze ktos kolejny ma homo partnera, caly netflix ;-)

ocenił(a) serial na 7
Alamar

Dwóch - Jon i ten bodajże zastępca szefa Partii Pracy, który się zabił kiedy Express miał ujawnić jego zdjęcia z męską prostytutką.
I tu z tego co kojarzę również były dwie postacie - ta wiecznie generująca problemy dziennikarka i córka Brigitte (zresztą akurat orientacja córki była sugerowana w oryginalnej serii). Także coś Ci się nie zgadzają rachunki ;)

Alamar

Odnotowałam w tym sezonie 2 przypadki, do tego nie mające nic związanego z fabułą wiec nie wiem w czym problem.
W odróżnieniu do pewnych amerykańskich seriali nie miałam wrażenia, że prowadzona jest akcja ideologiczna.

mirka_42

Fabuła wymaga oglądać poprzednie 3 sezony? Czy może się obejść bez?

squirrelkuss

Można bez.
Ale lepiej obejrzeć, ma się porównanie.

squirrelkuss

Sol89: jakby dodac jej corke to 5 w takim razie, po 1 w odcinkach 1-4 S4 ;) ale mniejsza o to, mowilem na marginesie bo to faktycznie nie ma wiekszego znaczenia dla fabuly. wkurzajaca troche byla ta dziennikarka Narciza no i ten lookalike grubasa z Gry o Tron ze swoja stala mina, reszta tylko pozytyw ;)

UWAGA SPOILER:

Biedna Katrine wszystko robilo jak nalezy dopoki jej nerwowo nie wykonczyli, wspominam ja bo b. lubie jej postac i ta aktorke z poprzednich sezonow, brakuje Pilou Asbeka w roli Kaspera ale juz wiele miesecy temu bylo powiedziane ze nie bedzie tutaj gral. Magnus sie ciagle obrazal na Nyborg a jego zachowanie tez bylo rownie zle, pomysl dyskusji w tv na temat ich konfliktow nie mogl sie dobrze skonczyc bo to byl skrajnie idiotyczny pomysl.
Do czego jeszcze moglbym sie doczepic ;) Historia ze USA w ogole rozwazaja zgodzic sie na taka strategiczna obecnosc Chin na Grenlandii nie wydawala mi sie przekonujaca/wiarygodna, na szczescie zostalo to na konczu naprostowane przez prezydenta US tylko co robili jego ludzie w takim razie? Od spraw klimatu tutaj tak naprawde wazniejsza sprawa byla walka mocarstw o ta rope i USA tutaj tak dziwne sie zachowujac dala pole do popisu swoim rywala mimo ze przeciez to Dania jest ich sojusznikiem. No i pytanie czemu USA nie zlozylo propozycji aby wydobywac ta rope, obawiam sie ze celowo zeby bylo jednak na konczu przeslanie klimatyczne/ekologiczne.
Plus ze celne oddanie ze Chiny posluguja sie Rosja przeciwko min. USA, widzimy zreszta co teraz sie dzieje na swiecie. Btw teraz ta ropa duzo bardziej jest cenna :P
Ale te wszystkie moje uwagi nie sa tak istotne poniewaz najwazniejsze ze serial nadal sie swietne ogladalo, wiec fabula chyba bylo dostecznie dobra, wrocilo mnostwo super postaci i aktorow, ciekawe obrazy i klimat wszystko fajne, ocenilem na 9/10 czyli oczko nizej (skoro S4 jest rozdzielony na filmweb).

squirrelkuss

squirrelkuss: naprawde warto obejrzec od poczatku, zreszta pierwszy sezon zapamietalem jako najlepszy wiec tym bardziej :) (Sam zreszta pewnie obejrze od poczatku niedlugo bo troche lat minelo odkad ogladalem [w "Ale Kino" :P ] ale dosc dobrze wryl mi sie w pamiec co chyba dobrze o nim swiadczy :-) )

ocenił(a) serial na 7
squirrelkuss

Zdecydowanie warto obejrzeć pierwsze trzy sezony, moim zdaniem znacznie lepsze. Wielowątkowe i bardziej emocjonujące.

ocenił(a) serial na 9
LucyInTheSky

Po proszę o namiary, do pierwszych sezonów ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones